BRAVIA XR, az első tévé kognitív intelligenciávalA legújabb Cognitive Processor XR úgy működik, mint az emberi agy, természetes és csodálatos, a való életben megszokott képeket és hangokat hoz létre. A Full Array LED révén pedig nagyobb kontrasztú és fényerejű képeket láthatsz.
Pompás színek, még valósághűbb élményA TRILUMINOS PRO™ és a 4K HDR processzor X1™ milliárdnyi színt kelt életre. Az extrém kontraszt jóvoltából minden valóságosabbnak tűnik.
Tiszta többdimenziós hangzásÉrezd, ahogy körbeölel a tiszta, kiváló hangminőségű többdimenziós hangzás, és a jelenet kellős közepébe repít.
BRAVIA XR, az első tévé kognitív intelligenciávalA legújabb Cognitive Processor XR úgy működik, mint az emberi agy, természetes és csodálatos, a való életben megszokott képeket és hangokat hoz létre. A Full Array LED révén pedig nagyobb kontrasztú és fényerejű képeket láthatsz.
Pompás színek, még valósághűbb élményA TRILUMINOS PRO™ és a 4K HDR processzor X1™ milliárdnyi színt kelt életre. Az extrém kontraszt jóvoltából minden valóságosabbnak tűnik.
Tiszta többdimenziós hangzásÉrezd, ahogy körbeölel a tiszta, kiváló hangminőségű többdimenziós hangzás, és a jelenet kellős közepébe repít.
Csodálatos kép és hang, bármilyen környezetbenDőlj hátra és élvezd a páratlan látványt. Környezetelemző optimalizáló technológiánk és a fényérzékelő automatikusan beállítja a képet és a hangot a környezetnek megfelelően.
Rugalmas prémium állvány a tetszőleges TV-pozicionáláshozA sokoldalú kétirányú állvány szabványos beállítása segít a képre fókuszálni, a keskeny beállítása pedig a kisebb polcokhoz megfelelő.
Hasznosít. Megújít. Csökkent.A BRAVIA televíziók nemcsak stílusosak, hanem a környezetre is tekintettel vannak. A tévé pereme közel 30%-ban fenntartható anyagból, az alkatrészek pedig az iparágban egyedülálló 89%-os újrahasznosítási aránnyal rendelkező SORPLAS™ műanyagból készültek.
4K HDR Processzor X1™A nagy teljesítményű processzor fejlett algoritmusokkal csökkenti a zajt és növeli a részletek számát. A még tisztább 4K jelnek köszönhetően minden műsor képe jobban közelít a 4K felbontáshoz, és élethű színekkel és kontraszttal rendelkezik.
TRILUMINOS PRO™:A széles színtartományú és a különleges TRILUMINOS PRO™ algoritmust használó televízióink a színtelítettség, a tónus és a fényerősség alapján észlelik a színeket, és minden részletükben természetes árnyalatokat képesek megjeleníteni. Minden eddiginél valósághűbb színekben gyönyörködhetsz.
Objektumalapú HDR-feljavításAz objektumalapú HDR-feljavítás során a televízió egyenként elemzi a képernyőn látható objektumok színét, és ennek megfelelően szabályozza a kontrasztot, ellentétben a legtöbb tévével, amely csak egy feketétől fehérig terjedő kontrasztgörbe alapján módosítja a kontraszt mértékét. Az objektumok külön-külön történő feljavításával ez a televízió nagyobb mélységű, textúrában gazdagabb és valósághűbb képvisszaadásra képes.
4K X-Reality™ PRONézz csodálatos, a valóságoshoz hasonló részletességű és textúrájú 4K-minőségű képeket a 4K HDR processzor X1™ technológiának köszönhetően. A 2K és Full HD minőségű képek is közel 4K minőségűvé javíthatók a 4K X-Reality™ PRO-val egy egyedi 4K adatbázist használva.
Motionflow™ XR A Motionflow™ XR segítségével élvezd a sima és tűéles részleteket, még gyorsan mozgó jelenetek esetén is. Az innovatív technológia plusz képkockákat gyárt és illeszt be az eredeti képkockák közé. Összeveti az egymást követő képek fő vizuális jellemzőit, majd kiszámítja a jelenetek hiányzó másodperc-töredékes mozgását. Néhány modell fekete-képkocka beillesztést is kínál az elmosódásmentes, igazi moziélményért.
X-Balanced SpeakerAmellett, hogy tökéletesen kiegészíti a tévé hangminőségét és karcsú kivitelét, az innovatívan egyedi formájú X-Balanced Speaker kristálytiszta hangot biztosít filmnézéshez és zenehallgatáshoz.
Google TV700 000+ film és sorozatepizód közül válogathatsz a különféle streamingszolgáltatásokból az érdeklődésed alapján témák és műfajok szerint.
Apple AirPlay / Apple HomeKit-kompatibilisAz Apple AirPlay révén videó és hang továbbítható televízióra iPhone, iPad vagy Mac eszközről. Filmeket és műsorokat nézhetsz az Apple TV, illetve kedvenc alkalmazásaidból vagy akár a Safariból, és fényképeid is megoszthatod az adott helyiségben.
Hangalapú keresés (Voice Search)Minden eddiginél gyorsabban megtalálhatod kedvenc tartalmaidat a hangod segítségével. A hangalapú keresés véget vet a bonyolult navigálásnak és a fárasztó gépelésnek – csak kérned kell.
Chromecast built-inA Chromecast segítségével csorbítatlan minőségben jelenítheted meg a kedvenc videóidat, játékaidat és alkalmazásaidat a mobilkészülékedről a Chromecast built-in funkcióval rendelkező tévéken. Elég a Cast gombra koppintanod az Android- vagy iOS-eszközöd képernyőjén, és máris szupernagyításban láthatod a kívánt dolgokat. Továbbítsd a tartalmat, és nyugodtan böngéssz tovább a telefonodon vagy táblagépeden.
Flush Surface formatervA perem rendkívül vékony, így a szem magától értetődően fókuszál a képre, és nem annak keretére.
Intelligens távvezérlőAz összes csatlakoztatott készüléked vezérelheted okostávvezérlőnkkel. Az egyetlen gombnyomással elérhető, igény szerinti videószolgáltatás másodpercek alatt elhozza neked a tévéműsorokat és a filmeket.
Ambient optimization technológiaDőlj hátra és élvezd a páratlan látványt. Környezetelemző optimalizáló technológiánk és a fényérzékelő automatikusan beállítja a képet és a hangot a környezetnek megfelelően.
FényérzékelőHagyományos tévéknél a helyiségben lévő fénytől függetlenül változatlan marad fényerő, így túl sötétek vagy túl világosak a képek.
Ez a televízió fényérzékelőt tartalmaz, amely optimalizálja a fényerőt a helyiséghez, erősítve a fényerőt a világosabb helyiségekben, illetve csökkentve a sötétebb helyeken, így mindig tökéletes lesz a látvány.
Kétirányú többpozíciós állványA sokoldalú, kétállású állvány szabványos beállítása segít a képre fókuszálni, a keskeny beállítása pedig a kisebb polcokhoz megfelelő.
Dolby Vision® és Dolby Atmos® A mozizás élménye otthon. A Dolby Vision® életre kelti a jeleneteket az autentikus tévézési élményért, a Dolby Atmos® pedig lenyűgöző surround hangzással tölti be a helyiséget.
A helyiséghez optimalizált hangA hangzás élménye az adott helyiség függvényében változó lehet. Például a függönyök elnyelik a hangot, míg a tévé előtti tárgyak megzavarják a hang útját, negatívan befolyásolva a hozzád érkező hangzás minőségét. Ez a tévé észleli a tárgyakat, és az adott helyiséghez optimalizált, dúsított hangzást biztosít.
| Általános tulajdonságok |
| Kijelző átmérő | 164 cm |
| Típus | Okos TV |
| Kijelző technológia | LED |
| Speciális technológia | HDR |
| Képminőség | 4K |
| Megjelenés | 2021 |
| Szín | Fekete |
| Kijelző típusa | Sík |
| Okos TV |
| Operációs rendszer | Google TV |
| Video streaming alkalmazások | YouTube Netflix HBOGo |
| Főbb jellemzők | Hangvezérlés Intelligens személyi asszisztens Képernyő tükrözés USB recording Beépített Chromecast |
| Mirroring | iOS Android |
| Intelligens hangsegéd | Google assistant built in |
| Processzor típusa | 4K HDR Processor X1 |
| Tárolókapacitás | 16 GB |
| Videó jellemzők |
| Felbontás | 3840 x 2160 |
| HDR technológia típusa | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Képtechnika | Dynamic Contrast Enhancer Auto Wide Precíziós színleképezés 4K X-Reality PRO Object-based HDR remaster ALLM & VRR 4K120p Auto Mode Dynamic Backlight Control XR Triluminos PRO Low input lag Képmódok: Élénk, Normál, Mozi, Játék, Grafika, Fénykép, Egyéni, Dolby Vision Bright, Dolby Vision Dark |
| Játék jellemzők | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) |
| Frissítési gyakoriság | 100 Hz |
| TV tuner rendszer | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Audio jellemzők |
| Audio technika | Dolby Atmos Dolby Audio X-Balanced Speaker Acoustic Auto Calibration HDMI Audio Return Channel (eARC) DTS Digital Szobai kompenzáció Hang üzemmódok: Standard, Dialog, Mozi, Zene, Sport, Dolby Audio |
| Hangrendszer | 2 |
| Beépített hangszórók teljesítménye | 20 W |
| Beépített mélysugárzó | Nem |
| Kapcsolódás |
| Vezeték nélküli kapcsolat | Bluetooth Wi-Fi |
| Portok | 1 x Jack 3.5 mm 1 x PCMCIA 1 x RJ-45 1 x S/PDIF 1 x Composite In CI+ slot 4 x HDMI 2 x USB 1 x RF |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Bluetooth-verzió | 4.2 |
| Energia fogyasztás |
| Energiafogyasztás / 1000 óra | 129 kWh |
| Villamosenergia-fogyasztás HDR módban / 1000 óra | 200 kWh |
| Készenléti üzemmód áramfogyasztás | 0.5 W |
| Energiahatékonyság a legújabb európai előírások szerint | G energiaosztály |
| Méretek |
| Méretek állvánnyal | 338 x 905 x 1452 mm |
| Méretek állvány nélkül | 72 x 834 x 1452 mm |
| Súly állvánnyal | 23 kg |
| Súly állvány nélkül | 22.1 kg |
| Doboz méretei | 184 x 965 x 1574 mm |
| Doboz súlya | 32 kg |
| Kiegészítők |
| Csomag tartalma | Tápkábel Távirányító Használati utasítás |
| Falra szerelhető rendszer |
| VESA kompatibilitás | 300 x 300 |