Leírás:- 5,7” méret – A legnagyobb kijelzős Redmi modell
- 18:9 képarány – Egyedi, új szabványos kijelző
- Teljes képernyős kijelző – Lekerekített sarok dizájn
- 2.5D csiszolt üveg – Lágy, kerek élek
- Corning® Gorilla® Glass – Az ellenállóság és a tartósság új szintje
A KOMPAKT ERŐMŰ
A Xiaomi Redmi 5 5,7”-os, vékony kávás, lekerekített sarkú HD+ kijelzővel rendelkezik. A teljes kijelzőt 2.5D csiszolt üveg borítja, amely kellemes fogást és kezelést biztosít. A készülékház kialakításával összhangban a kijelző dizájn is igényes: elegáns, vékony kávás, a képminőség és a fényerő pedig ragyogó a HD+ felbontáson. A Redmi 5 többet nyújt, mint a hagyományos 16:9-es képaránnyal rendelkező telefonok:
NAGYOBB KIJELZŐ, UGYANAZ A KÉSZÜLÉK MÉRETA 14,4 cm (5,7”) méretű, 18:9 képaránnyal rendelkező kijelző rengeteg lehetőséget tartogat magában. Jobb játékélmény, élvezetesebb videó lejátszás és új fotózási lehetőségek.
3.300 MAH HOSSZÚ ÜZEMIDEJŰ AKKUMULÁTOR AKÁR 31 NAP KÉSZENLÉTI IDŐVELA Redmi 5 hosszú akkumulátor élettartamra van optimalizálva. Egy nagy kapacitású, 3.300 mAh-ás belső akku biztosítja az energia-ellátást. A készülék rendszerszinten optimalizált MIUI ROM-mal van felszerelve, és az új Snapdragon 450-es, nyolcmagos, alacsony fogyasztású FinFET 14 nm-es gyártástechnológiával készült processzorral. Ez jelentősen meghosszabbítja az üzemidőt, 22 óra folyamatos beszélgetést, 13-14 óra kijelző időt vagy akár 31 nap készenléti időt biztosítva.
14NM-ES SNAPDRAGON™ 450 PROCESSZORAz új Qualcomm Snapdragon 450-es, nyolcmagos processzor jobb teljesítménnyel és energiatakarékosabb működéssel rendelkezik, mint az elődei, köszönhetően a 14 nm-es gyártástechnológiának. Játszhatsz akár egész nap a kedvenc játékaiddal, a Redmi 5-re számíthatsz: a 3 GB RAM és a nyolcmagos, 1.8 GHz-es processzor kombinációja kiváló, egyenletes teljesítményt nyújt a mindennapi feladatokhoz és az erőforrás igényes alkalmazásokhoz is.
LENYŰGÖZŐ FOTÓS KÉPESSÉGEKA 12 megapixeles fő kamera 1.25μm-es nagy pixelméretű, amely alacsony fényviszonyok mellett is kiváló minőségű képeket készít, a teljes képernyős kereső pedig egy új fotózási élményt ad.
MASSZÍV KÉSZÜLÉKHÁZA 7,7 mm vékony, fém készülékház lekerekített vonalakkal rendelkezik. AZ 5,7”-os kijelzővel felszerelt Redmi 5 kisebb, mint egy tipikus 5,3”-os kijelzővel felszerelt telefon.
A megerősített sarkak jobban védik a kijelzőt egy esetleges leejtéskor. A precízen polírozott üveg szélek 30%-kal csökkentik egy esetleges törés esélyét leejtéskor.
A hangszórót egy finom háló fedi, megakadályozva ezzel a piszok és por bejutását és a hangzás csökkenését
LED SZELFI VAKUKészíts rossz fényviszonyok között is ragyogó szelfiket a beépített, előlapi LED vakuval. A Beautify 3.0 automatikus hibajavító algoritmus segítségével még gyönyörűbb képeket készíthetsz.
A Redmi 5 számtalan extrával rendelkezikUjjlenyomat olvasó – Az érzékeny ujjlenyomat olvasóval nem csak zárolni tudod a telefont, hanem mappákat is védhetsz az illetéktelen szemek elöl.
Szelfi vaku – Az 5 megapixeles előlapi kamerához egy külön szelfi-vaku van. A Beautify 3.0 szoftveres algoritmus még szebbé teszik az önarcképeidet – természetessé teszi a bőrtónust, javítja a bőrhibákat és kiemeli a szem szépségét, emellett mindvégig megtartja az arc eredeti részleteit is.
FM rádió – A beépített FM rádió
Fém ház – A készülék hátlapja fém, ezért sokkal strapabíróbb, mint műanyag társai.
Infra – A beépített IR LED segítségével irányíthatod otthoni eszközeidet
DualSIM – A készülékben egyszerre két SIM kártya használható (DualSIM, Dual Standby), vagy a SIM2 helyett microSD memóriakártyával is bővíthető a belső tárhely
Tartozék tok – A készülékhez mellékelünk egy gyári szilikon tokot a dobozban – teljesen ingyen!
NEMZETKÖZI VERZIÓA Xiaomi Redmi 5 ezen verziója már teljesen az európai igényekhez igazítva jelenik meg („Global Verzió”). A készülék támogatja az FDD LTE B20-as frekvenciát, így a felhasználók is már mindenhol Magyarország területén ki tudják használni a 4G nyújtotta előnyöket, mindhárom szolgáltatónál. Az Android 7 Nougat alapú MIUI 9 Global verziós szoftver OTA-n kapja meg a rendszeres frissítéseket. A dobozban gyári EU dugós hálózati töltő található.
MIUI 9 – ÚJ FUNKCIÓKMI DROP – A MI Drop funkció segítségével rendkívül egyszerűen vihetsz át fájlokat két mobil eszköz között, internetkapcsolat használata nélkül. Android 4.4 vagy újabb rendszerrel rendelkező eszközök támogatottak.
ANIMÁLT IKONOK – A rendszerikonok nem statikusak többé, mostantól szemet gyönyörködtető animációkkal nyílnak meg és záródnak be az alkalmazások.
OSZTOTT KÉPERNYŐ – A MIUI 9-ben 2 alkalmazást is futtathatsz ugyanazon a kijelzőn az osztott képernyő funkcióval, sőt, beállíthatod a futtató ablak méretét is.
OKOS KÉPJAVÍTÁS – A Mi Cloud felhőszolgáltatás mesterséges intelligencia algoritmusával segítségével az elkészült képeiden lévő, belógó, nem kívánt vonalak és objektumok törölhetők a fotókról. Készíts igazi remekműveket a segítségével!
KEZDŐKÉPERNYŐ – A MIUI 9 kezdőképernyője teljesen testre szabható. Csupán érintsd meg a megfelelő gesztussal az ikonok és widgetek átrendezéséhez, alkalmazások törléséhez.
ÚJ ÉRTESÍTÉSI PANEL – A megújult értesítési panel több információt szolgáltat és minden részletre kiterjedőt. Csoportokba rendezi az egyes alkalmazások értesítéseit és egyesekbe betekintést is enged. Gyorsan válaszolhatsz üzenetekre anélkül, hogy az adott alkalmazást meg kelljen nyitnod.
NÉMA MÓD – A néma üzemmódot ezentúl közvetlenül a hang panelről aktiválhatod és teljes körűen testre is szabható, pl. automatikusan feloldhatod a néma módot.
| Általános tulajdonságok |
| Billentyűzet | Multi-touch |
| Telefon típusa | Okostelefon |
| Sim kártya foglalat | 1 MicroSIM és 1 NanoSIM |
| Általános |
| Érintőképernyő | 5.7" Kapacitív 18:9 HD+ IPS |
| QWERTY billentyűzet | Nincs |
| Billentyűzet típus | Multi-touch |
| Hálózati frekvencia | 2G GSM, 3G WCDMA, 4G FDD LTE |
| Processzor model | Qualcomm Snapdragon 450 Octa-Core 64 bit |
| Processzor frekvencia | 1.8 GHz |
| Szín | Fekete |
| Méretek (W x H x D mm) | 151.8 x 72.8 x 7.7 mm |
| GPS | Beépített, GPS+GLONASS, BeiDou, A-GPS támogatás |
| Súly (g) | 157 g |
| Operációs rendszer | Android 7.1.2 Nougat, Google Play támogatás MIUI9 felület, magyar nyelv támogatott |
| SIM típus | NanoSIM és microSIM |
| Memória |
| Belső memória | 32 GB flash (kb. 26 GB felhasználható) |
| RAM memória | 3 GB |
| Slot memória típusa | MicroSD kártyatámogatás max. 128 GB-ig |
| Kijelző |
| Kijelző típusa | Kapacitív IPS |
| Felbontás (pixel) | 1440 x 720 pixel (HD+) |
| Színek száma | 16 Millió |
| Képernyő átmérő (hüvelyk) | 5.7 " |
| Funkciók | 18:9 HD+ IPS, 2.5D csiszolt üveg előlap |
| Csatlakoztathatóság |
| GPRS | Nincs |
| Bluetooth technológia | v4.2, Bluetooth HID |
| Wireless technológia | 802.11 b/g/n 2.4 GHz, WiFi hotspot, WiFi direct, WiFi Display |
| NFC | Nincs |
| USB | microUSB 2.0 |
| Portok | 3.5mm sztereó jack |
| Fotó, Videó |
| Kamera felbontás (MP) | 12 megapixel |
| Fotó felbontás | 12 megapixel |
| Beépített vaku | LED vaku |
| Video felbontás | FullHD 1080p / HD 720p @ 30fps videó felvétel |
| Másodlagos kamera | 5 megapixeles CMOS érzékelő Beautify 3.0, arcfelismerés, selfie-visszaszámláló, FullHD videó, szelfi vaku |
| Fotó/video tulajdonságok | 1.25μm, PDAF autofókusz, f2.2 apertúra, 5 tagú lencse, HDR, panoráma, sorozatfelvétel, arcfelismerés |
| Tápellátás |
| Beszélgetési idő | Kb. 22 óra 3G beszélgetési idő |
| Készenleti időtartam | Kb. 31 nap készenléti idő |
| Kapacitás (mAh) | Beépített 3.300 mAh |
| Akkumulátor típus | Lithium-Ion 3.300 mAh, töltés: 5V/2A |
| Kommunikáció |
| Üzenetek | Igen |
| Böngésző | Igen |
| E-mail | Igen |
| Multimédia |
| FM rádió | Igen |
| Video lejátszás | Igen |
| Audió lejátszás | Igen |
| Egyéb |
| Alkalmazások | Google Play támogatás, Hangrögzítő, fájlkezelő, letöltés-kezelő, iránytű, QR kódolvasó, MI Távirányító, MI Drop, MI Zene, Naptár, Jegyzetek, Időjárás, Galéria |
| Szenzorok | Giroszkóp, fényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásérzékelő, infra, ujjlenyomat olvasó |
| Mellékelt tartozékok | Szilikon tok, SIM tű, Hálózati töltő USB kábel, Használati útmutató, Jótállási jegy |
| Egyéb | IrDA, aktív zajszűrés második mikrofonnal, ujjlenyomat olvasó, előlapi szelfi vaku |