Profi drón a Syma-tól, dupla kamerával
A Syma X31 kamerás drón kis mérete ellenére, rengeteg szuper dolgot tud, ráadásul 2 kamera is található rajta, egy előre néz, egy pedig lefelé. Ebben a kis gépben minden megtalálható, ami egy igazán profi gépre jellemző. Találsz benne GPS-t, élőképet közvetít WiFi kapcsolaton keresztül a telefonod kijelzőjére és 3 különböző módon tud követni. A legjobb minőségű anyagok használata garantálja a modell strapabíróságát, a Hollow-core motorok pedig biztosítják a teljesítményt és a lendületet. Az 1300 mAh-es akkumulátorral ez a kis gép akár 19 percig is képes a levegőben maradni.
Két kamerás rendszer
A Syma az X31 esetében is alkalmazza a már jól bevált megoldását, ugyanis 2 kamerát építettek ebbe a kis drónba is. Az egyik a megszokott módon előre néz, akár 4K-s felvételek készítésére is alkalmas és mozgatható föl-le távirányítással. A másik kamera pedig lefelé néz, így egy másik szemszögből is megörökítheted a világot a magasból.
Automatikus hazatérés
A Syma X31 a GPS rendszer használatával egy gombnyomásra vissza is tér a kiindulási pontra, vagy ha elveszíti a jelet, vagy kevés energia marad az akkumulátorban. Ha kültéren repteted a drónt, akkor a gép automatikusan csatlakozni fog a műholdakhoz.
Irányítsd kézmozdulatokkal
A kamerát akár kézmozdulatokkal is irányíthatod. A Syma X31 felismeri, hogy fényképet vagy videót szeretnél-e készíteni az alábbi 2 egyszerű kézmozdulat alapján. Kb. 1,5 méterre kell lenned a dróntól és 3 másodpercig tartsd így a kezed.
Telefonos alkalmazás
A Syma egy letisztult és könnyen kezelhető mobilos alkalmazást is készített, amivel a gép irányítása még könnyebbé válik. Természetesen az alkalmazásban élőben láthatod, hogy mit lát az X31 drón a "szemével". Az "MV interface" nevű részben rögtön leszállás után akár meg is szerkesztheted a felvételeket és meg is oszthatod őket a közösségi médiában.
Telefontartó
A távirányítóra rögzíthető telefontartó segítségével könnyen és biztonságosan elhelyezheted a telefonodat.
RTF csomag
A drón RTF (Ready to Fly) csomagban érkezik, ami azt jelenti, hogy mindent megtalálsz a dobozban, ami a reptetéshez szükséges. Mindössze a távirányítóba kell tenned 4 db AA ceruzaelemet.
Tulajdonságok:
- Méret: 335 mm x 335 mm x 78 mm
- WiFi FPV 4K kamera + egy lefele néző 720p-s kamera
- Auto-start
- Lebegő mód
- Headless mode
- Útvonal tervezés a telefonos alkalmazásban
- 360° fordulat trükk
- Akkumulátor: 7.6V 1300 mAh
- Töltési idő: kb. 180 perc
- Repülési idő: kb. 19 perc
- Hatótáv: kb. 350 m
- Max. repülési magasság: 100 méter
- LED fények
- Választható WiFi működési frekvencia: 2,4 vagy 5 GHz
A csomag tartalma:
- Syma X31 kamerás drón
- Távirányító
- 7,6V-os, 1300 mAh-s akkumulátor
- Propellerek
- USB-s töltőkábel
- Propeller védők
- Csavarhúzó
Ez a drón a GPS-nek köszönhetően 3 repülési módot is tud:
- Körözés:
a drón egy pont felett repül körbe. Ehhez csupán a kívánt helyre kell
irányítani a gépet és megnyomni egy gombot a telefon kijelzőjén.
- Követés:
a Syma X31 kamerás drón 3 különböző módon is tud követni. Az egyik a
karakter követés, amikor egy személyt követ, a második a gesztusok
követése, amikor a kézmozdulataidat követi, a harmadik pedig a
mobiltelefon követése.
- Útvonal repülés: jelöld ki a telefonod
kijelzőjén a térképen azokat a pontokat, ahova a drónt szeretnéd
küldeni, majd nyomd meg a "GO" gombot és a Syma X31 le fogja repülni a
kijelölt útvonalat. Ebben a módban a drón min. 15 méteres magasságban
kell, hogy repüljön. Ha nincs ilyen magas, akkor a kezdéskor
automatikusan felemelkedik.
| Memória |
| SD-kártyahely | Igen |
| Típus |
| Használat | FPV |
| Konstrukció | Rögzített |
| Kamera |
| Max. videófelbontás | 4K (4096 × 2160) |
| Repülés |
| Vezérlés | Távirányítóval |
| Működési idő | 20 perc |
| Jogi kategória |
| Alkategória | A1 |
| Méret |
| Szélesség (szétnyitva) | 18,5 cm (185 mm) |
| Magasság (szétnyitva) | 18,5 cm (185 mm) |
| Akkumulátor |
| A drón működtetéséhez szükséges elemek száma | 4 db |
| Akkumulátor-kapacitás | 1 300 mAh |
| Töltési idő | 180 perc |
| A drón akkumulátorának típusa | AA |
| Távirányítóban lévő elemek típusa | AA |
| Távirányítóban lévő elemek száma | 4 db |
| Csomag tartalma |
| Csomag tartalma | Drón, Távirányító, Védőtok |
| Gyártó és modell |
| Modell | X31 |
| Gyártó | Syma |
| Tömeg |
| Tömeg | 250 g |