ASUS Zenbook Pro 15 OLED (UM535, AMD Ryzen 5000 Series)
Fejezd ki kreativitásodat, bárholLenyűgöző, 15 colos NanoEdge OLED érintőképernyőjével és 88%-os kijelző-készülékház arányával a ZenBook Pro 15 OLED minden erővel és pontossággal felruház, amire kreatív elképzeléseid megvalósításához szükséged van. Az akár AMD Ryzen™ 9 5900HX CPU és az NVIDIA®®™ 3050 Ti GPU különálló grafikus vezérlő komoly teljesítményt közvetít a hatékony tevékenységhez, hogy bárhol, bármikor alkothass. Az akár WiFi 6-tal felturbózott WiFi Master Premium kompromisszumoktól mentes és megállíthatatlan csatlakozást biztosít.
KÉPERNYŐ
Ragyogó és tiszta NanoEdge OLED érintőképernyőA ZenBook Pro 15 OLED akár 4K-s ragyogó és tiszta UHD OLED NanoEdge széles látószögű érintőképernyője ultrakeskeny kerettel és 88%-os képernyő-készülékház aránnyal egyedülállóan magával ragadó látványélménnyel kényeztet. Mozi szintű 100% DCI-P3 színskálával az ultraélénk színekért.
A KIJELZŐ SZÍNEI
Tökéletes, professzionális színekMozi-szintű, 100% DCI-P3 színskálával az ASUS OLED laptopok kivételesen részletes és realisztikus látványt nyújtanak. Ez azt jelenti, hogy a képernyőn visszaadott színek gazdagabbak és élénkebbek: ideális intenzív színeket használó projektekhez, de bármilyen vizuális tartalmat magasabb szintre emelnek.
Az ASUS OLED laptopok alacsony és magas fényerő szinteken is megőrzik a 100%-os DCI-P3 színskálát, míg egy átlagos LCD laptopon alacsony fényerő esetén a színskála drasztikusan csökken. A 16 G-s szürke szintű fényerőnél az LCD laptopok csupán 11%-os DCI-P3 színskálát tudnak felmutatni, míg az ASUS OLED laptopok megőrzik a 100%-os DCI-P3 színskálát.
EYE CARE
70%-kal alacsonyabb kékfény-kibocsátás a szem védelméértA kékfényről tudjuk, hogy látási kellemetlenségeket okoz és rontja az alvás minőségét. Ugyanakkor, az OLED kijelzők speciális organikus fénykibocsátó anyagainak köszönhetően az ASUS OLED laptopok 70%-kal kevesebb káros kékfényt bocsátanak ki, illetve TÜV Rheinland és SGS tanúsítvánnyal is rendelkeznek. Ami ennél is fontosabb, hogy a spektrumváltás azt jelenti, hogy nem kell megalkudni a színhelyesség tekintetében, nem úgy, mint a hagyományos kékfény szűrők esetében.
EYE CARE
Szemkímélés, ami gyermekkorban kiemelten fontosMivel a gyermekek szeme még fejlődésben van, a lencse és a szaruhártya áttetszőbb, így a káros kékfény könnyebben behatol a szembe, ami esetleg öregítheti a retinát. Kutatások igazolták, hogy egy ötéves gyermek esetében a beérkező kékfény kb. 60%-a halad át a retinán, ami egy 60 éves felnőtt esetében csupán 20%. Az ASUS OLED kijelzők esetében a jelentősen alacsonyabb kékfény-szintek kíméletesebbek a gyermekek számára.
ÉRZÉKELT FÉNYERŐ
Az OLED magasabb fokú érzékelt fényerősséggel rendelkezikAz ASUS OLED laptopok bármilyen fényerő beállítás mellett megfelelően tudják visszaadni a színeket, így szabadon igazíthatod a kijelző fényerejét a munkavégzési környezetedhez, miközben élénk színeket élvezhetsz. Például, egy nappaliban (amely általában 100 luxszal megvilágított), egy OLED kijelző esetén csupán 177 nit-es fényerőre van szükség, hogy ugyanazt a tiszta képet érd el, mint egy LCD kijelzőn 400 nit-es fényerő mellett. Egy OLED kijelző alacsonyabb fényereje kevesebb káros kékfényt bocsát ki.
KONTRASZT
Valódi fekete: Lásd a láthatatlantAz ASUS OLED laptopok tökéletesen adják vissza a fekete színeket. Egy OLED pixel három alpixelből áll, melyek mindegyike saját fényt generál: a 4K (3840 x 2160) kijelző 9,216,000 pixelből áll, ami azt jelenti, hogy 27,648,000 saját fényű alpixellel rendelkezik. Ezzel szemben a legtöbb LCD kijelző csupán néhány tucat LED-es háttérvilágítással rendelkezik. A fekete szín OLED kijelzőn való megjelenítésekor a pixel egyszerűen kikapcsol, hogy a lehető legsötétebb feketét hozza létre. Ez rendkívül tiszta és éles képeket tesz lehetővé, még a legsötétebb jelenetekben is. Meg fogsz lepődni, mennyi új részletet fedezhetsz fel kedvenc filmjeidben!
VÁLASZIDŐ
A laptopon elérhető leggyorsabb válaszidő a mozgás tisztasága érdekébenEgy kijelző esetében a válaszidő az az idő, amely alatt egy szín egy másikra cserélődik: minél gyorsabb az idő, annál jobban reprodukálódik a mozgás. Az alábbi diagram egy színátmenetet mutat liláról kékre. Az ASUS OLED-en ez az átállás mindössze 0,2 milliszekundumot vesz igénybe, míg LCD-n ez 10 milliszekundum vagy tovább is eltarthat. Ez nagy különbséget jelent, mivel az OLED színek és képek a frame megjelenítési idejének nagy részében helyesnek tűnnek, míg az LCD-képek homályosak lehetnek az átmenet során.
Az ASUS OLED kijelzők válaszideje 0,2 ms – a leggyorsabb minden laptop közül, és 50-szer gyorsabb7, mint az átlagos laptop LCD-kijelzője. Ez simább gyors ütemű akciójeleneteket, alacsony késleltetésű játékmenetet és finom részleteket, például elmosódásmentes szöveggörgetést biztosít. Valójában az OLED-kijelző zökkenőmentes látványa felveheti a versenyt az LCD-kijelzővel, sokkal nagyobb frissítési gyakorisággal.
Formaterv
Elegáns és kifinomultA ZenBook Pro 15 OLED elegáns külsője bármely szakmai vagy üzleti találkozón megállja a helyét. Nyugtató és kifinomult csiszolt fenyőszürke (Pine Grey) bevonattal, az ikonikus ZenBook szálcsiszolt borítás különleges, eltolt változatával a fedélen. Légies, egyedi és kifinomult; egyúttal felfrissíti kreatív munkateredet.
CSATLAKOZÁS
I/O portok teljes körével a gördülékeny csatlakozásértA menet közbeni alkotás egyszerű a ZenBook Pro 15 OLED géppel. I/O portok teljes tárházát kínálja — köztük USB 3.2 Gen 2 Type-C®, teljes méretű HDMI és USB-A portokat — így zökkenőmentesen csatlakozhatsz valamennyi legmodernebb perifériához és kiegészítőhöz, az SD kártyaolvasóval pedig könnyen másolhatsz át fájlokat mobil eszközeidről.
WIFI
ASUS WiFi Master Premium technológiával és ASUS RangeBoost-tal finomhangolvaAz ASUS átfogó vezeték nélküli csatlakoztathatósági megoldásokat kínál. A ZenBook Pro 15 OLED laptopodban található WiFi 6 lehetővé teszi az online tartalom egy pillanat alatt történő betöltését, amit tovább fokoz az ASUS WiFi Master technológia, amely az ASUS WiFi SmartConnect és az ASUS WiFi RangeBoost megoldást ötvözi. A WiFi SmartConnect automatikusan kiválasztja a legjobb WiFi forrást, így a laptopod zökkenőmentesen csatlakozik a legjobb WiFi jelhez és az ismerős mobil hotspotokhoz. A WiFi RangeBoost technológia több antennát használ a hosszabb WiFi hatótávolság és a jobb teljesítmény elérése érdekében, így megszüntetve a vezeték nélküli holttereket.
ZAJSZŰRÉS
Az AI zajszűrő audiotechnológia következő szintjeA távmunka és a videokonferenciák gyakoribbá válásával bevezettük az ASUS AI zajszűrő technológiát, hogy a legjobb élményt biztosíthassuk. Az ASUS AI zajszűrő audio gépi tanulást alkalmaz az emberi beszédet zavaró, nem kívánt zajok elkülönítéséhez. A MyASUS alkalmazás ClearVoice Mic funkciója képes kiszűrni a környezeti zajokat, és többelőadós módban normalizálni tudja az összes, különböző helyről érkező egyéni hangot a csoportos konferenciahívások optimális minősége érdekében. A ClearVoice Speaker funkció kiszűri az emberi beszéden kívül eső összes környezeti zajt – így mindenki beszédét hallani fogod.
FELHASZNÁLÓI ÉLMÉNY
Kényelemre és komfortra tervezveA ZenBook Pro 15 OLED ergonomikus billentyűzete pontos visszajelzést és kényelmes gépelési élményt biztosít, kézre eső funkcióbillentyűkkel a gyakori parancsok és funkciók azonnali elérésével. Az infravörös kamera gyors és egyszerű arc alapú bejelentkezést tesz lehetővé a Windows Hello-val, még sötét környezetekben is.
ERGOLIFTA ZenBook Pro 15 OLED ErgoLift zsanérja precíziós tervezésű, amely kinyitásakor automatikusan megemeli kissé a laptop hátulját, ezáltal az optimális gépelési pozícióba döntve a billentyűzetet.
FUNKCIÓBILLENTYŰKA nagyobb kényelem érdekében a funkcióbillentyűkkel használhatod a gyors képkivágást, zárolhatod a webkamerát, vagy hozzáférhetsz a MyASUS apphoz.
IR KAMERAA ZenBook Pro 15 OLED és a Windows Hello-val az arcod a jelszavad! Az elülső, infravörös (IR) kamera egy négytagú lencsével rendelkezik, mely másodpercek alatt felismeri az arcodat és lehetővé teszi az azonnali és biztonságos bejelentkezést.
SZOFTVER
MyASUS: Exkluzív alkalmazásgyűjteményeA ZenBook Pro 15 OLED tartalmazza a MyASUS legújabb verzióját, praktikus ASUS alkalmazások és eszközök gyűjteményét, amely segítségével többet hozhatsz ki a ZenBook Pro 15 OLED laptopodból. Használd az iOS vagy Android telefonod és a számítógéped összekapcsolására, így optimalizálhatod a számítógéped teljesítményét, vagy igénybe veheted az értékesítés utáni szolgáltatást és a támogatást. Továbbá sok-sok népszerű alkalmazást tölthetsz le és exkluzív ajánlatokhoz is hozzáférhetsz!
*A sorozaton belüli modellek specifikációi eltérőek lehetnek, további információ a "Részletek" fül alatt.
| Általános tulajdonságok |
| Line-up | Zenbook |
| Processzor |
| Processzor gyártó | AMD |
| Processzor típusa | Ryzen™ 7 |
| Processzor model | 5800H |
| Architektúra | Zen 3 |
| Processzormagok száma | 8 |
| Alap frekvencia | 3.2 GHz |
| Turbo Boost frekvencia | 4.4 GHz |
| Cache | 16384 kB |
| Processzor gyártási technológia | 7 nm |
| Integrált grafikus processzor | AMD Radeon™ Graphics |
| Kijelző |
| Kijelző átmérő | 15.6 inch |
| Kijelző felbontás | Full HD |
| Kijelző technológia | OLED |
| Fényerősség | 550 nt |
| Kijelző felület | Fényes |
| Érintőképernyő | Igen |
| Felbontás | 1920 x 1080 |
| Memória |
| Memória kapacitás | 16 GB |
| Memória típusa | LPDDR4X |
| Beépített memória | 16384 MB |
| Maximális támogatott memória kapacitás | 16 GB |
| Merevlemez |
| Tárhely típusa | SSD |
| SSD kapacitás | 512 GB |
| SSD csatolófelület | PCI Express M.2 |
| Videokártya |
| Videókártya típusa | Integrált |
| Videókártya | AMD Radeon |
| Multimédia |
| Optikai egység | Nem |
| Webkamera | HD |
| Audió | Mikrofon Hangszóró |
| Audió technológia | ICEpower Sonic Master |
| Csatlakozás & Portok |
| Portok | 1 x Kártyaolvasó 1 x Jack 3.5 mm 1 x HDMI 2.0 1 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 |
| Kártyaolvasó | SD MMC |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Bluetooth verzió | 5 |
| 3G | Nem |
| 4G | Nem |
| 5G | Nem |
| Szoftver |
| Operációs rendszer | EFI Shell |
| Általános jellemzők |
| Seria | ASUS ZenBook Pro |
| Numerikus billentyűzet | Igen |
| Súly | 2 kg |
| Méretek (W x H x D) | 354 x 238 x 17.8 - 18 mm |
| Billentyűzet nyelv | Magyar billentyűzet |
| Biztonság | BIOS Booting User Password Protection TPM IR kamera |
| Hozzátartozó kiegészítők | Laptop |
| Főbb jellemzők | Webkamera Chiclet billentyűzet Billentyűzet háttérvilágítás |
| Szín | Szürke |